Wisiorki z ametystami

Wisiorki z ametystami

Dowiedz się, gdzie nabyć biżuterię z ametystami

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Japonii, Meksyku, Australii i Indiach. Złoża tego kruszca znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy nosić biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich królów. w XXI wieku, znaleźć go można w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych sukni. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i zapomina o problemach. Jednak w tej kwestii najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.