Wisiorki srebrne – duży wybór

Wisiorki srebrne – duży wybór

Chcesz kupić srebrne zawieszki? Sprawdź wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez złotników materiałów. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, pięknie się prezentuje, a także cechuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest bardzo czuły, w związku z czym możemy zarysować. Jak więc troszczyć się o srebrne ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra bywają szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie wolno zatem stosować ich do pielęgnacji ozdób, a w czasie prania ręcznego koniecznie powinniśmy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać pudełka wyściełane od środka miękkim materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro nie najlepiej znosi też styczność z wodą i promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Zanim włożymy kilka ozdób do szkatułki, musimy przed tym owinąć je miękką ścierką lub włożyć do foliowej torebki.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra najlepiej użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego odpowiednie będą również alkohol, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z miękkich szmatek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.