Utrzymanie czystości dużych powierzchni – o mopach profesjonalnych

Utrzymanie czystości dużych powierzchni – o mopach profesjonalnych

Zamów mopy profesjonalne

Czyszczenie podłogi zdaje się obowiązkiem bardzo łatwym – wystarczy woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednakże komplikuje, gdy idzie o znaczną powierzchnię lub trudne do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wtedy warto sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Czym charakteryzują się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa mają wpływ głównie dwa czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o znacznej powierzchni – na przykład hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego solidność. Warto również pamiętać, iż twardsze włókna lepiej zbierają zabrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do mopów

Sam mop to za mało, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć podłogi. Praktycznie jednakowo istotne są także akcesoria pomocnicze. Wśród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Powinien on być w miarę lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu użytkownika. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a dobrze dobrane znacznie upraszcza i skraca czas czyszczenia posadzek. W trakcie czyszczenia rozległych powierzchni polecamy używać zestawu mopa z wiadrem.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]