Szybka kawa wysokiej jakości – kapsułki do ekspresu

Szybka kawa wysokiej jakości – kapsułki do ekspresu

Co trzeba wiedzieć o kawa kapsułki?

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się również ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale wciąż pijemy go na ogół w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki kawy do ekspresu porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian albo fantazyjnie przygotowaną idziemy zwykle do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak zamienić espresso w idealne macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego wzięta od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? W zasadzie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podstawienie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wykona całą robotę za nas.

Kapsułki z kawą – smaczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są drogie – niewielkie modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do ekspresu to też nie jest znaczny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można przyrządzać w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Cena waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kawiarni, jest to często ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich olbrzymią zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się nierzadko czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. Aktualnie do większości modnych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można zamówić kompatybilne kapsułki.

Dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]