Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Wizualizacje z zastosowaniem shuttersów w salonie znajdziesz tu.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli shuttersy, kojarzą się przeważnie z wystrojem wnętrz w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Tymczasem ten element zabezpieczenia okna można wykorzystać również w polskich domach – jest to niezwykle trwałe, a równocześnie wspaniale prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż popularne w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości światła wnikającego do pomieszczenia

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, wypełniają podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy zauważalnie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bowiem to w salonie przyjmuje się gości oraz przesiaduje się w nim większą część dnia. W związku z tym powinno się zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale jednocześnie przytulny. Dowolność ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczenia, co umożliwia np. całkowite jego przyciemnienie, gdy chcemy zobaczyć coś w telewizji, bądź jego lekkie ściemnienie, gdy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Możliwość regulacji przenikania światła do pomieszczenia jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże z jeszcze innego powodu – za ich sprawą da się skutecznie korygować temperaturę pokoju, która ma jak powszechnie wiadomo olbrzymi wpływ na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, a w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej chłód. Do tego takie okiennice lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to również doskonałe rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej kurzu aniżeli w fałdkach firan, a ich utrzymanie jest wyjątkowo proste i trwa wręcz kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie będą prezentować się też w kuchni, w łazience oraz w pokoju dziecka.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]