Rodzaje butów do jazdy konnej

Rodzaje butów do jazdy konnej

Tu zaopatrzysz się w buty jeździeckie

Jazda konna z każdym rokiem zyskuje na popularności. W rzeczy samej nie może to zaskakiwać – zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę spore walory tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: poprawienie kondycji, ćwiczenie dobrej postawy, a także wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego. Ponadto ma pozytywny wpływ na psychikę: podnosi poczucie odpowiedzialności, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji oraz niweluje stres. Jedak aby w pełni korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy dobrze wybrać ubiór i buty jeździeckie. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – osłona całej lub części nogi

Wyróżnia się 2 główne rodzaje butów jeździeckich: oficerki oraz sztyblety. Te drugie są wyraźnie krótsze, ponieważ sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to zaś buty niezwykle wysokie, sięgające ponad kolano. W związku z tym dają ochronę większej powierzchni nogi, minimalizując ryzyko powstawania otarć i siniaków. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jednak decydując się na ich kupno, powinno się pamiętać o tym, by wyposażyć się również w ochraniacze nóg – sztylpy ewentualnie czapsy.

Z jakich materiałów są robione buty jeździeckie?

Kupując buty do jazdy konnej, koniecznie zwróćmy uwagę na materiał, z którego zostały one wytworzone. W sprzedaży znajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej różnorodnych zamienników. Skóra jest zdecydowanie bardziej kosztowna, mimo to warto się ją wybrać ze względu na większą wytrzymałość oraz możliwość dostosowania się buta do konturu stopy dżokeja. Lubiane są w szczególności buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i szybko osiąga docelowy kształt. Bydlęca skóra pod tym względem prezentuje się nieco gorzej, niemniej jednak jej przystępna cena jest znaczną plusem.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]