Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Jeśli chcesz kupić aparat do drenażu limfatycznego w domu, koniecznie sprawdź carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której zadaniem jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX wieku – to zbiór rozmaitych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz pompujących, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje za każdym razem do miejsca masażu, jak również kondycji zdrowotnej pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci coraz częściej używają aparaty do drenażu limfatycznego, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne mankiety dzielące się na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych komór mankiet uciska kończynę, pobudzając w ten sposób przepływ chłonki. Istnieje sporo wskazań do poddania się zabiegowi presoterapii. To między innymi zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, przede wszystkim jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do presoterapii

Duże możliwości użycia aparatów do presoterapii przysłużyło się mocno do ulepszenia tych urządzeń. Obecnie osoby często korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, przy użyciu mobilnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg drenażu. Urządzenia CarePump są dość lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, w związku z tym bez przeszkód można spakować je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być uprzednio ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. zakrzepica i choroba nowotworowa, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]