Ponadczasowe kolczyki z bursztynem

kolczyki z bursztynem, srebrna biżuteria

Bursztyn jest stawiany wśród najstarszych używanych przez złotników materiałów. Pomimo biegu lat, nadal jest często wybierany przez ludzi szukających ponadczasowych ozdób. Dobrze również napisać o kosztach jego zakupu – chociaż kiedyś był naprawdę drogi, obecnie na pierścionki i kolczyki z bursztynem może pozwolić sobie każdy klient. Ze względu na powszechność opisywanej biżuterii warto powiedzieć kilka słów o tym, jak troszczyć się o bursztyn, by posłużył wiele lat i o tym, gdzie należy nabyć kolczyki z bursztynem.

Duża żywotność kolczyków z bursztynem

Bursztyn to dość delikatny materiał, więc nietrudno go uszkodzić. Dlatego kolczyki z bursztynem należy wycierać delikatną ścierką – na przykład irchą. Nigdy nie używajmy także środków myjących – potrafią one zepsuć bursztyn. O wiele lepiej sprawdzi się normalna woda, przy dużych plamach z odrobiną mydła. Ważne okazuje się również to, jak przechowujemy naszyjniki czy kolczyki z bursztynem. Nie używajmy twardych pudełek, zastępując je szkatułkami wyścielanymi od wewnątrz delikatną dzianiną.

Kolczyki z bursztynem – gdzie kupować?

Do niedawna jedynym wyjściem dla zamierzających kupić pierścionki z bursztynem okazywała się wizyta u jubilera. Dziś można poradzić sobie z tym o wiele łatwiej niż przed laty – zwyczajnie logując się do sieci. Na e-sklepy warto postawić również z drugiego powodu – są wszak znacznie bardziej komfortowe. W internecie mamy również możliwość przejrzeć katalogi rozmaitych sprzedawców i znaleźć te kolczyki z bursztynem, które szczególnie przypadną nam do gustu.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]