Pomysły na zastosowanie rolet dzień i noc

Pomysły na zastosowanie rolet dzień i noc

Rolety dzień i noc są jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. Jest to także fantastyczny pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, sypialni lub gabinetu, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Produkt dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini oraz na wymiar.

Roleta dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tym samym kolorze, a różnych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Dobrze dobrany kolor ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Umiarkowany poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, więc trafionym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie zbyt wiele światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień i noc – dalsze przykłady zastosowania

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić odpoczynek lub spanie, jest jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie zaciemnienia lub poziomu światła , na przykład w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują też do każdego awangardowego wnętrza, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią również rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i bogata kolorystyka powodują, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli pragniesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.