Pierścionki zaręczynowe – połączenie tradycji z nowoczesnością

Pierścionki zaręczynowe – połączenie tradycji z nowoczesnością

Więcej o pierścionkach zaręczynowych Kraków

Kiedy odnajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, w końcu podejmiesz decyzję o ślubie. Najpierw jednakże następuje ta wyczekiwana przez większość pań chwila – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto oraz diamenty

Danie kobiecie w prezencie pierścionka to niezmiernie stara tradycja, sięgająca Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają postać okręgu, który reprezentuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wynika z przekonania, że od owego palca prowadzi żyła wiodąca bezpośrednio do serca, zwana “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, iż to Grecy przywieźli na Stary Kontynent rytuał wręczania pierścionków zaręczynowych. Początkowo sporządzano je ze skóry, z konopi, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze złota lub srebra obdarowywano tylko wtedy, gdy mężczyźni pragnęli ogłosić swoją pełną ufność do wybranki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, drogimi kamieniami i platyną, jednakże surowce te w rzeczywistości szeroko stosuje się do ich sporządzania zaledwie od paru stuleci, przy czym znaczący przyrost ich uznania można odnotować w XX w.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich koszt ma znaczenie?

Rzecz jasna, idealna biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścionek z dużym diamentem, jednak możliwości swobodnego dobierania różnych metali oraz kamieni są szerokie. Poza diamentami wykorzystuje się rubin, topaz bądź tanzanit. Część osób wybiera tańsze metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, a także drewno, jednakże ciągle na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (żółtego, czerwonego i białego).
Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było opinia, iż narzeczony winien wydać na niego przynajmniej dwie miesięczne pensje. Koszt zakupu zależny jest od kilku czynników: surowca, liczby karatów, wykorzystanego kamienia czy wzoru, dlatego każdy znajdzie piękny, nietuzinkowy pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednak, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności wyrazem zaangażowania oraz uczucia, dlatego jego cena nie jest najistotniejsza. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej narzeczonej.

Dane:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]