Osłaniaj usta i nos przed wirusami – o maseczkach ochronnych

Osłaniaj usta i nos przed wirusami – o maseczkach ochronnych

Zamów maskę ochronną

Jeszcze do niedawna maseczka ochronna kojarzyła się jedynie z lekarzami lub japońskimi turystami zwiedzającymi nasz kraj. W ostatnich tygodniach z uwagi na rozprzestrzeniające się coraz częściej ciężkie choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, jednorazowe maseczki ochronne oraz te, których można używać wiele razy, są przez Polaków noszone codziennie.

Po co nam maski ochronne na twarz?

Maski ochronne zasłaniają nos oraz usta, dzięki czemu ograniczane jest zagrożenie przedostania się wirusów i bakterii do organizmu przez śluzówkę. Niektóre modele maseczek wyposażone są w przezroczystą plastikową przyłbicę, która zabezpiecza całą twarz, a głównie oczy, przez które też może dojść do zarażenia. Maseczki ochronne powinny być noszone przez lekarzy, pielęgniarki i ratowników, którzy są codziennie narażeni na bezpośredni, ciągły kontakt z ludźmi zarażonymi. Zdrowym ludziom takie maseczki posłużą do zabezpieczenia przed niebezpiecznymi patogenami podczas podróży komunikacją miejską czy codziennych zakupów. Stało się to wręcz koniecznością w czasie zagrożenia zachorowaniem na ogromnie groźnego koronawirusa COVID-19.

Jak wybrać maseczkę wielorazową do powszedniego wykorzystania?

Maska ochronna musi mieć kontakt ze skórą jedynie nie podrażniającą powłoką materiału, przykładowo bawełny. Maseczki na twarz powinny być komfortowe i zapewniać swobodne oddychanie. Rekomenduje się wybierać maseczki ochronne, które są ozonowane przed zapakowaniem i które produkowane są z certyfikowanych materiałów filtracyjnych używanych w medycynie. Niektórymi maskami można posługiwać się wiele razy, rzecz jasna pod wymogiem zachowania wytycznych znajdujących się w instrukcji do nich dołączonej.

Dane:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]