Myślisz o dodatkowym ogrzaniu mieszkania? Rozważ biokominek stojący

Myślisz o dodatkowym ogrzaniu mieszkania? Rozważ biokominek stojący

Gdy przybliżają się zimowe miesiące czasem marzymy o tym, by ogrzać się w porze wieczoru przy kominku. Wydawać by się mogło, że żyjąc w mieście jest to niemożliwe, bo w mieszkaniu nie da się ich zamontować, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Wystarczy wykorzystać biokominek wolnostojący.

Gdzie spełnią swoje zadanie biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to kapitalne rozwiązanie dla eleganckich hoteli, loftów czy mieszkań. Nie potrzebują podłączenia do komina, gdyż stosowane w nich biopaliwo nie wytwarza dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Ciekłe biopaliwo spala się bez wytwarzania popiołu, skutkiem tego ich mycie jest łatwe, a sadza nie osiada na nawierzchni mebli. Ale to co istotne, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, ważne tylko, aby zagwarantować mu stosowną cyrkulację powietrza, gdyż spalane biopaliwo wyzwala pewne ilości CO2. Nie jest on także montowany na stałe, dlatego kiedy skończy się zima albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić styl pokoju, można go po prostu spakować do czasu aż ponownie nie będzie nam potrzebny. Konstrukcja biokominków, w szczególności tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo trwała. Są one również niezmiernie stabilne. Czy biokominek może zupełnie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, bowiem nie produkuje tak dużej ilości ciepła, jak standardowy kominek, jednak jego zalety estetyczne sprawiają, że jest bardzo pożądanym elementem aranżacji wnętrza.

Biokominek wolnostojący dopasujesz do każdego stylu mieszkania

Rozmaitość biokominków wolnostojących jest imponująca. Można je dobrać do praktycznie każdego stylu pomieszczenia. Do domów urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dopasujemy jeden z wielu biokominków o prostych kształtach, utrzymanych w szwedzkiej stylistyce i w neutralnych kolorach: białym lub szarym. Do wykończenia w stylu klasycznym albo art deco można wybrać biokominek portalowy, dostawiany do ściany, który imituje swoim designem tradycyjny kominek. Ci, którzy umeblowali dom w stylu vintage, czyli na modłę lat 60-tych, również znajdą coś dla siebie – na rynku są biokominki o jajowatym kształcie, które będą wspaniale wyglądać się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest znacznie więcej – są modele w formie kolumn, niewielkie biokominki na stół oraz pokaźne biokominki do wystawiania na zewnątrz, które są wyposażone w kółka ułatwiające ich przesuwanie. Autorem wzorów wielu modeli są znani i szanowani projektanci.