Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Zamów mydło antybakteryjne

Nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów może znajdować się na każdym centymetrze kwadratowym skóry rąk. Wiele tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach roznoszą się wirusy, bakterie oraz pasożyty wywołujące groźne choroby. Z tego powodu mycie rąk jest nieodzowne. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% bakterii. Na co dzień to wystarczający rezultat, jakkolwiek w wielu przypadkach konieczne będzie użycie o wiele skuteczniejszych preparatów.

antybakteryjny żel do rąk – gdzie jest używany

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w różnych sferach życia. Często używane jest w instytucjach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, szpitalach i przychodniach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i znajdującymi się na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również zatrudnieni w gastronomii – zwłaszcza po przygotowywaniu potraw z jajek, mleka czy mięsa (przede wszystkim z drobiu), bo te produkty spożywcze, gdy są surowe, często są zakażone bakteriami.

Typy płynów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących drobnoustroje – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują też pod postacią płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk dostępne są w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, często przystosowanych do włączania łokciem lub wyposażonych w fotokomórkę.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]