Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Chcesz kupić listwę podłogową? Powinieneś odwiedzić ten adres

Wydają się niewiele znaczącym elementem, ale ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne poprowadzenie kabli oraz chronią najniższe partie ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To na pewno wystarczający powód, aby nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF lub PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i świetnie komponuje się ze stylowymi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wyprodukowane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]