Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

kontenery na odpady, kontenery hakowe

Na rynku można nabyć w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak wiele typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie materiały można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do rodzaju składowanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne, złom, gruz, a także zdemontowane elementy stolarki otworowej – zwykle służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci znacznych gabarytów

Do składowania ładunków o sporych rozmiarach, które nie są odpadami albo wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla magazynów i firm transportowych.

Dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]