Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Potrzebujesz toczka jeździeckiego? Wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportu, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, ze względu sporą wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę groźne. Na urazy podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można kupić dwa rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki jeździeckie. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek jeździecki? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednak tak dobrej ochrony jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada certyfikaty stosownych organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien posiadać odpowiednie atesty, jak również być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja bądź umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask do jazdy konnej nie powinno się też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]