Jak wybrać odpowiednie bryczesy do jazdy konnej?

Jak wybrać odpowiednie bryczesy do jazdy konnej?

Jeśli szukasz spodni bryczesów, koniecznie sprawdź horse-trade.pl

Jazda na koniu wymaga nie tylko sporych wyrzeczeń, godzin pracy i ogromnych pokładów cierpliwości, ale również odpowiedniej garderoby, która nie będzie krępować ruchów. Chcesz nabyć wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Szeroki wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi dotykają do siodła, dzięki czemu minimalizują ryzyko otarć naskórka. Poprawnie uszyte bryczesy do jazdy konnej powinny być obcisłe i elastyczne, a przy tym nie krępować ruchów i umożliwiać wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy uszyte z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym dżokej czuje się w pełni swobodnie.

Jak dobrać najlepsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała jeźdźca i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich wskazane jest upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wykonywany z silikonu, skóry ekologicznej bądź innych materiałów gwarantujących solidną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje również uda i łydki, bądź kolanowy. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one mieć powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które dają komfort termiczny podczas jazdy. Ważne są również walory użytkowe – liczne kieszenie i rozciągliwe zakończenia nogawek.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]