Drzwi drewniane wejściowe – połączenie nowoczesności z tradycją

Drzwi drewniane wejściowe – połączenie nowoczesności z tradycją

Znajdź drzwi zewnętrzne ocieplane na www.oknostol.com.pl

Drzwi wejściowe pełnią kilka zadań – separują od szumu docierającego z dworu, chronią dom przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi oraz zabezpieczają przed włamaniem. Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe? Dlaczego opłaca się wybrać drewniane drzwi wejściowe?

Drzwi wejściowe – zestawienie tradycji ze współczesnością

Kupno drzwi zewnętrznych to jeden z najpoważniejszych wybór, jaki musi dokonać każdy inwestor. Drewniane drzwi zewnętrzne ze względu na swoją wytrzymałość i cechy już od dawna cieszą się ogromnym uznaniem. Drewno znakomicie się prezentuje i da się je wykończyć na rozmaite sposoby. Odpowiednio skonstruowane drewniane drzwi zewnętrzne wyróżniają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co powoduje, że w domu daje się odczuć komfort cieplny, a zarazem koszty ogrzewania nie są zbyt wysokie. Wybierając drzwi do mieszkania trzeba rozważyć modele o przekroju 92 mm ewentualnie 68 mm. Ze względu na swoje cechy znacznym powodzeniem cieszą się przede wszystkim ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna klejonego trójwarstwowo – są one odporne na wypaczenia i uszkodzenia mechaniczne, zatem świetnie sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Obecnie zewnętrzne drzwi drewniane posiadają najlepsze uszczelki.

A może dwuskrzydłowe drzwi drewniane na wymiar?

Na rynku znajdziemy też drzwi drewniane na wymiar, które są konieczne w przypadku nienormatywnych otworów na drzwi. Natomiast dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne to oferta dla inwestorów, którym zależy na niebagatelnym designie. Jeśli szukamy dwuskrzydłowych drzwi drewnianych na wymiar, powinniśmy skorzystać z usług firmy, która wykona indywidualny wzór na zamówienie, a przy tym zapewni kilkuletnią gwarancję na swój produkt. W drzwiach drewnianych można umieścić efektowne szyby, na przykład witrażowe. Zamawiający mogą również wybierać spośród różnych modeli szyldów. Niezależnie od zalet estetycznych, należy również podkreślić inne przymioty, którymi charakteryzują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Coraz częściej wyposaża się je w zabezpieczenia antywyważeniowe, wobec tego są trudne do wyłamania. Gwarantuje to domownikom właściwe bezpieczeństwo. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe mają też wielopunktowy zamek listwowy, a nabywca może zdecydować się na niski próg aluminiowy bądź drewniany. Żeby zabezpieczyć powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, w trakcie ich produkcji wykorzystuje się impregnaty wysokiej jakości.

Dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]