Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

Znajdź drukarkę 3D

W ofercie firmy CadXpert natkniesz się wyłącznie na urządzenia od wiodących producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs oraz MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: PolyJet, SLA oraz FDM.

Stratasys – wiodący producent branży drukarek 3D

Marka Stratasys jest światowym liderem branży drukarek 3D. Od przeszło 30 lat – a konkretnie od 1988 roku – zaopatruje klientów nowoczesne rozwiązania oraz urządzenia. Ocenia się, że korzystając z drukarek 3D i pozostałych produktów Stratasys można zmniejszyć koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny aż o 90%. Kluczowe idee pracy ekspertów firmy Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych urządzeń i usług, a także wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Bestsellery z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla biznesu i przemysłu. Nowością w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – pionierska technologia LFS

Formlabs to następny uznany producent drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta firma w branży urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs tworzy bardzo zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak m.in. SLS i SLA. Nową propozycją w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – nieduży model, pracujący w nowatorskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi typ technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszystkie inne urządzenia Formlabs – charakteryzuje się funkcjonalną konstrukcją i bezproblemową obsługą. Czym prekursorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Z pewnością lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, jak również precyzyjnym odzwierciedleniem najmniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, w związku z tym można szybko otrzymać tożsame prototypy, do czego dąży się najczęściej w powtarzalnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla edukacji, biznesu, przemysłu

MakerBot wytwarza wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta mają rozległe zastosowanie w najrozmaitszych sektorach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu innych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Wydruk jest dokładny i trwały, a w toku procesu drukowania nie zdarza się przesunięcia warstw ani nie tworzą się odkształcenia.

Dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]