Dom bez pyłów zawieszonych i drobnoustrojów – o oczyszczaczach powietrza

Dom bez pyłów zawieszonych i drobnoustrojów – o oczyszczaczach powietrza

Problem pułu zawieszonego w powietrzu trafił już do świadomości każdego mieszkańca naszego kraju i z rzadka jest pomijany. Polacy zdają sobie sprawę, że czystość powietrza, które codziennie wdychamy, mocno oddziałuje na nasze zdrowie. Jednak póki nie zostaną zastosowane efektywne rozwiązania, każdy jest zmuszony sam zadbać o swoje samopoczucie, przykładowo poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od popularnych producentów

Im bardziej zurbanizowany region, tym większe jest niebezpieczeństwo obecności dużego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2,5. Na rozwój licznych chorób układu oddychania narażeni są najczęściej rezydenci metropolii oraz terenów w pobliżu fabryk wydzielających do atmosfery pokaźne ilości owych pyłów. Codzienne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w znacznym stopniu osłabić niekorzystny wpływ zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu cenionych producentów, jak przykładowo Cado, AirFree czy GREE, od lat obecne są w asortymencie wielu sklepów, zatem nie jest to w tym momencie coś nowego na krajowym rynku. Co istotne, poza wyłapywaniem z atmosfery zanieczyszczeń, nierzadko posiadają one również inne użyteczne funkcje.

Jonizacja oraz wykrywanie dwutlenku węgla – dodatkowe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza występują w rozmaitych rozmiarach, wobec tego bez problemu kupimy urządzenie właściwe do danej objętości wnętrza. Oczyszczacze są niezbyt ciężkie, więc swobodnie można przenieść je między pokojami. Prócz odfiltrowywania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wychwytują one dodatkowo zarazki oraz grzyby, które mogą powodować rozmaite choroby lub reakcje uczuleniowe, jak również szkodliwy formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje i nawilża cząsteczki powietrza, co wytwarza w domu rześką atmosferę, a jednocześnie zapewnia niczym niezakłócony sen. Niektóre oczyszczacze posiadają też sensory wykrywające wysokie stężenie CO2. Korzystanie z oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim osobom cierpiącym na alergie.