Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Więcej w temacie shuttersów w sypialni na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, czyli szatersy (shutters), kojarzą się zwykle z domami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Tymczasem ten element zabezpieczenia okna można użyć również w naszych domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a jednocześnie doskonale wyglądające rozwiązanie, które w szeregu sytuacji zda egzamin lepiej niż popularne teraz rolety.

Shuttersy w salonie – dekoracja i praktyczne przeznaczenie

Shuttersy w salonie lub w pokoju dziennym, pełnią dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy wyraźnie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są grubsze, co sprawia, iż wspaniale uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są istotne, ponieważ to w salonie przyjmuje się gości oraz przebywa się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. Z tej przyczyny warto zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale również komfortowe. Swoboda zmiany stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wnikającego do wnętrza, co pozwala m.in. na pełne jego przyciemnienie, jeśli pragniemy obejrzeć coś w telewizji, bądź jego delikatne ściemnienie, kiedy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – znakomita bariera przed dźwiękami z zewnątrz

Możliwość kontroli wnikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże również z innej przyczyny – z ich pomocą da się skutecznie kontrolować temperaturę sypialni, która ma jak wiadomo olbrzymi wpływ na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych zimą przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, a w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej chłód. Poza tym okiennice typu shutters skuteczniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Osiada się na nich mniej cząsteczek kurzu niż w plisach firan, a ich utrzymanie jest niezmiernie proste i trwa zaledwie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie sprawdzą się również w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecka.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]