Części do Citroena – gdzie je kupić?

części Citroen, części zamienne Citroen

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci znana dobrze polskim kierowcom. Jej samochody w naszym kraju są doceniane z uwagi na wysoką dostępność, przystępną cenę i w szczególności za dużą liczbę warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą popularnością cieszą się takie modele jak Jumper, C-Elysse, C-Crosser, C1, C2, C3, Xantia, Xsara, Saxo i Nemo. Oczywiście, tak jak pojazdy innych marek, ulegają one awariom, więc posiadacze samochodów z francuskiej stajni powinni przygotować się na to, że prędzej czy później będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części zamienne do Citroena – co kupujemy najczęściej?

To, jakie części często odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione głównie od danego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których wynikają inne awarie. Na początku należy na pewno wspomnieć o płynach, które zużywają się na skutek codziennej eksploatacji pojazdu. Są to przede wszystkim olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy i czynnik chłodniczy w klimatyzacji. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno lekceważyć, wymagają również elementy układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Jak wygodnie i niedrogo kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często produkowane w chińskich fabrykach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niską jakością, co niekorzystnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego właściciele aut Citroen części zamienne winni kupować w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do francuskich samochodów. Jeżeli w pobliżu żaden z podobnych nie działa, wszystkie niezbędne części można nabyć za pośrednictwem internetu.

Dane:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]