Czapsy i sztylpy – ochrona nogi jeźdźca

Czapsy i sztylpy – ochrona nogi jeźdźca

Dowiedz się więcej o czapsach skórzanych.

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą cholewą do kolan. I chociaż istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Charakterystyka czapsów i sztylp

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające ochronę pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, zapewniając ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych materiałów. W sprzedaży głównie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są też modele wyrabiane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie rodzaje cechują się dużo niższą ceną. Tym samym są zalecane jeźdźcom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Szeroki wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]