Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Szukasz okiennicy wewnętrznej? Sprawdź skyshutters.pl.

Planując wystrój domu, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi ozdobie okien. Najczęściej wybiera się klasyczne aranżacje, to znaczy firanki i zasłony, które nieraz zestawiane są z roletami. Jednakże jest jeszcze inne rzadko rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Z czego wytwarzane są okiennice ozdobne typu shutters

Podstawową cechą shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych są ruchome, wobec tego można bez trudu je ułożyć w dowolnej pozycji, zależnie od fantazji domowników. Wytwarza się je z listw drewnianych, PCV, jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy zakłada się z reguły na oknach, aczkolwiek tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie element okna, który w naszych domach spotyka się wciąż dość rzadko, ale każdy z nas na pewno w kinie lub na ekranie telewizora, gdyż te okiennice są często używane na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w południowych Stanach USA czy w Nowej Zelandii.

Czy warto zdecydować się okiennice ozdobne typu shutters?

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters rewelacyjnie się prezentują, mają one także zastosowanie. Przy ich użyciu można kontrolować użycie promieni słonecznych: latem powstrzymywać kumulowanie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a zimą – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów wnętrz i nie ma przeważnie trudności, żeby zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje oraz montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, że są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednak nadają wnętrzom niezwykle stylowy wygląd, przez co wpływają na podniesienie wartości domu. Należy również uwydatnić, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawia się bez użycia łańcuszków, co rodzice małych dzieci lub właściciele psotnych psów i kotów, które mogłyby wplątać się zwisające sznurki, uznają z pewnością za spory atut.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]