Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Więcej o kontenerze na odpady na http://tinyurl.com/yy8f3rk7

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny charakteryzować się ogromną trwałością, jak również spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele kontenerów? Z jakiego powodu warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady

Wśród dostępnych w sprzedaży kontenerów specjalnego przeznaczenia rozróżniamy kontenery na odpady płynne, niebezpieczne, sypkie, odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone pokrywą z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, która uniemożliwia wylewanie się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą również plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami i dnem posiadającym uchwyty do asekuracji ładunku.

Kontenery otwarte na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały miałkie mogą również być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte wykorzystywane do transportu i magazynowania gruzu oraz odpadów budowlanych.

Dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]