Bagażniki bazowe na boxy dachowe i nie tylko

Bagażniki bazowe na boxy dachowe i nie tylko

Chcesz zamówić belki dachowe? Wejdź na ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Podróż autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie konieczne w trakcie wypoczynku akcesoria. Zazwyczaj nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku nawet niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wspomnieć głównie o rowerach czy nartach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe dostosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużym stopniu zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale również nie wpływa znamiennie na spadek osiągów pojazdu, ponieważ ma opływowy kształt. Do jego założenia konieczne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić później. Miejmy jednak na uwadze, aby dobór modelu odpowiedniego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić fachowcom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe na tył i dach auta

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem narty, rowery czy SUPy. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują tym samym najwyższy poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym albo klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Dane:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]