Akcesoria dla motocyklistów – kamera na motor

Akcesoria dla motocyklistów – kamera na motor

Zobacz, gdzie kupić kamerę na motocykl, wejdź na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Akcesoria-motocyklowe_Kamery-i-akcesoria_Kamery-motocyklowe-320.html.

Motocykliści, którzy przebywają odległe trasy, częstokroć nie są w stanie opisać znajomym nie posiadającym motoru, jak piękne widoki można podziwiać podczas jazdy. W tej sytuacji obraz nagrany kamerą opowie więcej niż kierowca. Przy tym kamera motocyklowa to również pomocne akcesorium, którego zakup powinien przemyśleć każdy kierowca motocykla.

Kamerki motocyklowe pomaga zidentyfikować sprawcę wypadku

Tak jak posiadaczesamochodów, właściciele jednośladów również spostrzegli atuty rejestracji przebiegu podróży motocyklem. W przypadku zaistnienia jakiegokolwiek zdarzenia na drodze – kolizji, zniszczenia motocykla przez uszkodzoną infrastrukturę drogową bądź wypadnięcia z drogi, obraz zarejestrowany przez kamerkę motocyklową może być dowodem rzeczowym niesłychanie pomocnym dla funkcjonariuszy drogówki bądź ubezpieczyciela. Zdarzenia w trakcie jazdy trwają jedynie parę sekund, w których górę biorą przerażenie i ekstremalne emocje, co powoduje, iż bardzo często osoby w nich uczestniczące nie potrafią odtworzyć najważniejszych faktów. Powoduje to dalej trudność z jednoznacznym ustaleniem, kto w rzeczy samej jest sprawcą wypadku, a kto poszkodowanym. Kamera na motocykl jest z kolei cichym obserwatorem, a zapisane przez nią nagranie nieraz już był decydujący w spornych przypadkach w sądach.

Jaką kamerę na motor wybrać?

Wiele kierowców jest przekonanych, że wideorejestrator i kamera sportowa to zasadniczo to samo. Jednakże można wskazać fundamentalne różnice między nimi. Kamerę sportową wyróżnia wszechstronność jej umocowania – można wyposażyć ją w uchwyty, za sprawą których instaluje się ją bez trudności na kierownicy, kasku czy nawet owiewce. W kategorii kamer sportowych dostaniemy modele oferujące rejestrację filmów w najlepszej rozdzielczości (także w 2K!), mające stabilizator obrazu oraz obiektywy szerokokątne (również takie z opcją zapisu sferycznego!), co sprawia, iż są świetnym urządzeniem do uchwycenia atrakcyjnych filmów, którymi można pochwalić się w sieci bądź pokazać innym pasjonatom jednośladów. Z kolei wideorejestratory lepiej zdadzą egzamin jako narzędzie rejestrujące przebieg jazdy pod kątem bezpieczeństwa. Wideorejestratory cechują się większą jasnością obrazu, co sprawia, iż lepiej widać nawet najdrobniejsze szczegóły. Oprócz tego nierzadko aktywują się one wraz z uruchomieniem silnika, zatem nagrywają jazdę od jej początku. Następną zaletą wideorejestratorów jest też to, że zapisują obraz “w pętli” i w przypadku wypełnienia karty SD nadpisują wyłącznie najstarsze dane. W następstwie tego w razie wypadku nie trzeba się obawiać, że wydarzenie nie zostało zarejestrowane z powodu brak miejsca na karcie.

Dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]