Porady prawne w zakresie zachowku, dziedziczenia spółek i podziału spadku

Porady prawne w zakresie zachowku, dziedziczenia spółek i podziału spadku

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. oferuje wszechstronna pomoc prawną z dziedziny prawa spadkowego. Dysponujemy szerokim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o dział spadku czy stwierdzenie nabycia spadku. Nie są nam także obce problemy prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia firm lub udziałów w spółkach.

Spadki – działania kancelarii prawnej

Współpracę w sprawach spadkowych zaczynamy od swobodnej rozmowy z Klientem i od omówienia zagadnienia, z którym do nas przychodzi. Ważne jest, aby już przy pierwszym spotkaniu w sposób klarowny, zrozumiały i kompleksowy przedstawić oraz wyjaśnić zainteresowanemu zawiłość sprawy. Następnym krokiem jest zaznajomienie się z konieczną dokumentacją, także pomoc Klientom w jej skompletowaniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie wspólnie ze spadkobiercami stosownej dla charakteru sprawy metody działania i opracowanie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdej fazie sprawy spadkowej, doradzając zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich na etapie spadkowego postępowania sądowego. Oferujemy wsparcie również dla Klientów dążących do pozasądowego rozwiązywania sporów. W takim wypadku możemy zaproponować wsparcie i przygotowanie w negocjacjach ugodowych.

Sprawy spadkowe – szczególny typ postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co pożegnały bliskich sobie osoby, wymaga taktownego podejścia i całkowitego zrozumienia. Często wiąże się to ze współpracą z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie bliskimi, dla których uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym jest bolesnym obowiązkiem. W takich przypadkach zespół naszej kancelarii, korzystając z wieloletniego doświadczenia, które jest bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując pełne empatii działania.