Odszkodowania za błędy lekarskie – rola kancelarii radców prawnych

Odszkodowania za błędy lekarskie – rola kancelarii radców prawnych

Dział dochodzenia odszkodowań Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest wyjątkowo rozbudowany. Główne kategorie spraw z jakimi przyszło się nam dotychczas mierzyć to przede wszystkim odszkodowania za wypadki komunikacyjne, za szkodę wynikłą z czynów niedozwolonych, takich jak błędy medyczne i pobicie lub chociażby odszkodowanie za nieudane wakacje czy zagubiony bagaż. Przykłady tego typu spraw można nieprzerwanie mnożyć, ale istotne jest to, że zawsze w przypadku powstania szkody jesteśmy przygotowani do zapewnienia pomocy prawnej.

Odszkodowania za błędy lekarskie i wypadki komunikacyjne

Na co dzień podejmujemy się dochodzenia odszkodowań w różnego typu sprawach. Mamy doświadczenie w odszkodowaniach powstałych w wyniku wypadków zarówno komunikacyjnych, jak i innych, jak np. upadek na śliskiej nawierzchni. Często prowadzimy również sprawy wynikłe ze strat zaistniałych podczas pobytu na wakacjach, związanych m.in. z rozbieżnościami w wykupionej ofercie a rzeczywistymi warunkami panującymi w hotelu lub kiedy bezpodstawnie nie wpuszczono nas na pokład samolotu. O naszą pomoc zwracają się też osoby poszkodowane w związku z błędami medycznymi, takimi jak leczenie przez stomatologa wbrew zasadom sztuki lekarskiej, powikłania przy porodzie lub operacji czy przepisanie nieprawidłowych leków.

Działania kancelarii radców prawnych w sprawach o odszkodowanie

Podczas prowadzenia spraw odszkodowawczych mierzymy się z drastycznymi doświadczeniami naszych Klientów, takimi jak niepełnosprawność spowodowana przez nieudolnego lekarza, pobicie czy wypadek komunikacyjny, w skutek którego bliska im osoba straciła życie. Zawsze wiąże się to również z wieloletnią traumą, z jaką przychodzą do nas osoby poszkodowane. Naszym obowiązkiem jest ocena stanu faktycznego i na jego podstawie oszacowanie jakich kwot może dociekać poszkodowany. Nie ma w tej kwestii jednoznacznych wytycznych, jednak nasze doświadczenie umożliwia nam udzielenie Klientom informacji, która daje im możliwość podjęcia decyzji co do dalszego toku sprawy.