Kurs obsługi Blender 3D – czy warto w nim uczestniczyć?

kurs modelowania 3d, kurs blender

Świat grafiki bez ustanku przechodzi zmiany i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne techniki preferując tworzenie swoich prac tylko w tzw. digitalu. Dostępne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko swobodę wykonywania dzieł 2D, ale także odwzorowania obiektów 3D. Zainicjowanie nauki modelowania 3D nie generuje w tej chwili znacznych kosztów – każdy może przecież ściągnąć program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia animacji oraz obrazów 3D, a który równocześnie jest całkowicie darmowy.

Kursy Blender 3D polecamy w niewielkich zespołach

Korzystania z dowolnej aplikacji można nauczyć się samemu, jednakże proces ten trwa w takim przypadku dłużej i nierzadko bywa niezmiernie irytujący. Z tego też powodu partycypacja w kursie modelowania 3D będzie szczególnie pomocne dla tych, którzy niedawno odkryli program Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nakładanie rozmaitych efektów i tekstur na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeżeli odbywać się będzie pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Nauczyciel na bieżąco dokonuje korekty projektów wykonywanych przez kursanta wskazując detale, które wymagają poprawy oraz podpowiadając ku temu stosowne rozwiązania. Jak w przypadku każdego kursu dobrze jest, żeby odbywał się on w jak najmniejszych zespołach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D hobbystów a także artystów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś zdolnością poszukiwaną i poważaną przede wszystkim w świecie gier wideo, projektowania i filmu. Poznanie oprogramowania Blender 3D otwiera tym samym masę perspektyw zawodowych. W trakcie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne prace, które potem można bez obaw dodać do swojego portfolio. Nie znaczy to jednak, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży gier wideo i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników tego typu warsztatów to po prostu artyści oraz pasjonaci 3D pragnący rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności bądź odkryć nowe formy wyrażania siebie.

Dane:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]