Kto skorzysta na uczestnictwie w kursie rysunku architektonicznego?

Kto skorzysta na uczestnictwie w kursie rysunku architektonicznego?

Dowiedz się więcej o kurs architektura.

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej prestiżowych kierunków na polskich uczelniach. Na jego wielką popularność wpływa sporo elementów – w głównej mierze fakt, iż są to niesłychanie ciekawe studia oraz szansa na i wciągającej pracy po ich ukończeniu. By dostać się na architekturę trzeba jednakże nie tylko wykazać się wiedzą dotyczącą najważniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale także umiejętnością rysowania. Jeżeli jej nie posiadamy, przed egzaminami dobrze jest przejść kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – przygotowanie do egzaminu

Osoby, które zapisują się na kurs rysunku architektonicznego otrzymają wszechstronne przygotowanie do egzaminów wstępnych. Kurs ten jest adresowany do osób dysponujących przynajmniej podstawowe umiejętności rysowania. Lekcje trwają cztery godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje kursantom niezbędną wiedzę dotyczącą kompozycji i perspektywy, jak również specjalistycznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. W trakcie kursu przyszli studenci architektury pracują nad jednym rysunkiem, a prowadzący pomaga im stworzyć pracę, która będzie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – czy to tylko lekcje rysunku?

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko rysunek, ale też porady profesjonalistów, które pozwolą przyszykować się odpowiednio do egzaminów – między innymi odnośnie tego, jak stworzyć najlepsze portfolio na każdą z uczelni (na przykład te w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Lublinie lub za granicą). Uczniowie mogą podejść do próbnego egzaminu, w trakcie którego doświadczą tego, czego mogą oczekiwać w niedalekiej przyszłości. Szkoły rysunku oferują także swoim słuchaczom zajęcia z historii sztuki – ta wiedza okaże się nieodzowna na egzaminie i podczas studiów.

Dane:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]