Jak przewieźć kilka rowerów? O bagażniku na hak

Jak przewieźć kilka rowerów? O bagażniku na hak

Bagażnik rowerowy na hak znajdziesz na https://bit.ly/3r2GDur.

Budowa tras rowerowych nie tylko w dużych miastach, ale również w szeregu miejscowości wypoczynkowych w Polsce i za granicą spowodowała, iż pakując się na wakacje pragniemy wziąć ze sobą rower. Jeśli podróżujemy w pojedynkę i nasz rower łatwo są się rozmontować, można po prostu przygotować dla niego przestrzeń w bagażniku. Problemy pojawiają się, jeśli wyruszamy w dużym gronie i musimy zmieścić gdzieś parę rowerów. W takim wypadku należy skorzystać z platformy rowerowej na hak.

Platforma rowerowa na hak a uchwyt rowerowy – o czym warto wiedzieć?

Rowery da się przewieźć na dachu samochodu, montując na nim specjalne uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego, bądź na platformie rowerowej instalowanej na haku. Tak pierwsza, jak i druga opcja umożliwia przewóz nawet do 4 jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańsze, jednakże mają również parę minusów. Zamocowanie, a później zdjęcie z nich roweru, może być dużą uciążliwością szczególnie dla niewysokich osób. Oprócz tego ułożenie roweru na bagażniku dachowym zmienia wysokość auta, i choć zazwyczaj nie przeszkadza to w czasie przejazdu pod niewysokimi bramami, kładkami dla pieszych czy mostami, to wpływa na sterowność auta ze względu na to, że jest on bardziej czuły na mocne podmuchy wiatru. Natomiast platformy rowerowe instalowane na hak wydłużają pojazdy, wobec tego korzystający z nich kierowcy muszą zachować wyjątkową ostrożność w czasie cofania i parkowania tyłem pojazdu. Rowery wiezione na platformie nierzadko także wychodzą poza szerokość samochodu, a to może utrudniać wymijanie innych aut na ciasnych ulicach.

Przed zakupem bagażnika na rower na hak sprawdź jego całkowity udźwig oraz sposób zaczepu rowerów

Postanawiając o kupnie bagażnika rowerowego na hak należy przedtem odpowiedzieć sobie na parę pytań. Nie jest to najtańszy sprzęt, tym samym trzeba już na początku ustalić ile sztuk jednośladów maksymalnie będziemy potrzebowali przetransportować. Platforma na rower od dobrego producenta, przykładowo od Thule, będzie służyła nam wiele lat i jeżeli zamawiamy ją w celu wykorzystania jej podczas rodzinnych wyjazdów, opłaca się zdecydować się na taką, na której przewieziemy 3 czy też 4 rowery. Innym znaczącym czynnikiem jest sprawdzenie łącznego ciężaru rowerów – przed zakupem platformy należy upewnić się czy utrzyma ona obciążenie jakie planujemy na niej umieścić. Dowiedzmy się także jak mocowane są rowery do bagażnika na hak. Więcej uchwytów trzymających jednoślad na miejscu minimalizuje zagrożenie jego obluzowania się w trakcie podróży, grożące ewentualnym wgięciem lakieru. W przypadku wątpliwości, który bagażnik na rower kupić, polecamy skonsultować się z pracownikiem sklepu posiadającego w ofercie taki asortyment.

Dane:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]