Wykorzystanie kwasu hialuronowego do wypełniania zmarszczek

Wykorzystanie kwasu hialuronowego do wypełniania zmarszczek

Niezbędne wiadomości w temacie wypełniania zmarszczek. Przekonaj się!

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który od lat wykorzystywany jest w różnych zabiegach medycyny estetycznej oraz do wytwarzania kosmetyków. Kwas ten ma wiąże ogromne ilości wody, z tej przyczyny dodawany jest powszechnie do peelingów bądź kremów nawilżających . Co ważne, kwas hialuronowy występuje w organizmach żywych, toteż niesłychanie rzadko wywołuje alergię. W medycynie estetycznej z kolei ten związek wykorzystywany jest głównie do powiększania ust, modelowania owalu twarzy, jak również wypełniania zmarszczek (zarówno płytkich, jak i głębokich).

Wypełnianie zmarszczek usieciowanym kwasem hialuronowym

Intencją ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest przede wszystkim przyciągnięcie do skóry wody (jedna cząsteczka kwasu może związać blisko 250 cząsteczek wody!), ale również sprowokowanie komórek tkanki łącznej do wytwarzania pokaźniejszej ilości kolagenu i w konsekwencji doprowadzenie do tego, że skóra odzyska dawną jędrność. Najpopularniejszym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, zwłaszcza tych tworzących się w okolicy nosa i ust (tzw. fałd nosowo-wargowych), głębokich zmarszczek na czole czy bruzd przy oczach i wokół brody. Kwas napiera na skórę od wewnątrz, co sprawia, iż zmarszczka w kilka minut staje się niewidoczna. W zabiegach wypełniających wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej stabilny, a w związku z tym zdecydowanie trwalszy. Utrzymuje się w tkance dłużej, z tej przyczyny efekty zabiegu są dostrzegalne nawet do 2 lat.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – zabieg wykonywany pod znieczuleniem

Poza wypełnieniem zmarszczek i modelowaniem twarzy, powszechnym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wykonywanym przez gabinety medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Decydują się na niego zwykle osoby, którym nie podoba się kształt i objętość ich ust bądź których usta nie są symetryczne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa przeciętnie około trzydziestu minut, realizuje się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wstrzykuje się w wybrane punkty ust za pomocą kaniuli, to znaczy “tępej igły”. Należycie wykonany zabieg przynosi efekt bardziej regularnych, większych, lecz w dalszym ciągu naturalnie prezentujących się ust.

Dane:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]