Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

Przejrzyj kantor wymiany walut.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze albo w pobliskim banku – te pierwsze do tej pory spotkać można w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Aczkolwiek w błyskawicznie przekształcającej się rzeczywistości, konsumenci chcą wymieniać obcą walutę bez konieczności ruszania się z domu i po niższych kosztach, dlatego właśnie pojawiły się kantory online, w których jest to możliwe.

Jak działa kantor wymiany walut przez internet?

Działanie kantoru internetowego jest jednakowo nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Klient loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest w głównej mierze to, że przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach działania kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje pobierane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, z reguły z zeszłego dnia. Drugim i niezmiernie znaczącym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te oferowane przez kantory stacjonarne i banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może prowadzić do naliczenia spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze online spready z reguły nie przewyższają 2%. Kantory online oferują również kilka pomocnych usług lubianych przez klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku) bądź w ustalonym przez nabywcę dniu.

Kantor wymiany walut online – usługa dla kredytobiorców oraz studentów zagranicznych

Kantory online to opcja dla wszystkich ceniących sobie wygodę oraz dużą wolność w dyspozycji własnymi środkami finansowymi. Wykorzystują je także osoby spłacające pożyczki w walucie obcej oraz osoby uczące się lub pracujące za granicą. Jednak nim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.