Na czym polega mass collect i czy warto rozważyć jego wdrożenie?

Na czym polega mass collect i czy warto rozważyć jego wdrożenie?

Więcej informacji o tym, jak działa mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i jak upraszcza organizację dużym i małym przedsiębiorstwom.

Jak działa mass collect?

Funkcja mass collect jest w zasadzie niesłychanie prosta. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom unikalnego numeru rachunku, który jest tym samym ich ID. Takie działanie jest użyteczne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest duża grupa klientów, czyli na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w prywatnych klinikach, a także wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w systemie mass collect kierowane są na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze nadanie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jakim sposobem wykonali oni przelew (standardowy przelew, przelew z karty lub przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect wiąże się również z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a zarazem eliminacją prawdopodobnych pomyłek, jakie mogą wyniknąć w czasie tej czynności.

Łatwiejsze kontrolowanie spływu opłat – atuty mass collect

Choć mass collect nie jest obecnie dostępne we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. ING Bank Śląski i PM Bank) warto rozważyć jego wdrożenie w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc wystawia mniej niż setki faktur. Stosowanie mass collect niesie ze sobą wszak pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie bieżące kontrolowanie spływu opłat) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie zwiększa terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]