Na czym polega kredyt gotówkowy?

Na czym polega kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej wybieranych usług bankowych. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego, bo można zdobyć w ten sposób nawet niewielkie kwoty – w wielu bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on także stać się formą pokrycia poważniejszych zakupów, ponieważ zazwyczaj jego największa kwota to nawet sto tysięcy PLN, jednak klienci o największych dochodach – między innymi lekarze – mają szansę pożyczyć aż pięćset tysięcy złotych. Koszty kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od ośmiu do aż szesnastu procent. Co oprócz tego należy o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym pamiętać?

Jak można wywnioskować ze spotów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, który przedkładamy jest bezzwłocznie analizowany, dzięki czemu pieniądze trafiają do nas maksymalnie po kilku dniach, zaś dzięki niewielkim restrykcjom, mają szansę uzyskać go nawet osoby z niskimi dochodami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie przyznany każdemu, gdyż tak jak przy każdym typie kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane dzięki kredytowi gotówkowemu możemy wydać na każdy cel – zarówno na kupno akcesoriów AGD, jak i pojazdu czy sfinansowanie wymarzonego urlopu.

Jak bez ryzyka wziąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy uświadomić sobie, że łatwo wtedy o błędy, a ich efektem okazują się zazwyczaj poważne finansowe problemy. Dlatego wybór oferty powinniśmy starannie przeanalizować, zwracając uwagę zarówno na odsetki, jak i pozostałe koszty – między innymi ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym rozwiązaniem niewątpliwie okażą się więc porady doświadczonego doradcy finansowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy mogli spłacić go bez większych komplikacji.