Aktualny kurs euro i wymiana – gdzie szukać informacji?

kurs euro w kantorach

Euro to stosunkowo młoda waluta, ponieważ w postaci monet i banknotów została wprowadzona do obiegu zaledwie na początku XXI wieku. Jest ona w tej chwili podstawowym środkiem płatniczym w przeważającej części krajów członkowskich Unii Europejskiej. Polska nadal nie sprostała kryteriom, umożliwiającym przyłączenie się do strefy euro, co nie znaczy, że nasi rodacy nie używają tej waluty regularnie, czy to zaciągając w niej kredyt czy też robiąc zakupy w zagranicznych sklepach.

Euro – wspólna waluta ułatwia prowadzenie biznesu i podróżepo Europie

Powszechne użycie euro w krajach będących członkami UE dostrzegalnie ułatwiło życie większości mieszkańców starego kontynentu, zarówno w sferze osobistej, jak i biznesowej. Ujednolicona waluta to wszak mniejsze trudności z określeniem prawdopodobnego zysku lub kosztu przy planowaniu m.in. transakcji międzynarodowych, co jeszcze 20 lat temu powodu nagłych wahań kursów pomiędzy walutami w szeregu przypadków mogło okazać się nieudaną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa też swobodę przemieszczania się mieszkańców krajów członkowskich, którzy właściwie wcale nie muszą dbać o zaopatrzenie się w wystarczającą ilość pieniędzy w obcej walucie w trakcie wyjazdów zagranicznych. Obecnie wystarczy im po prostu ich aktualna karta płatnicza, a używając za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów naliczanych przez bank przy transakcji.

Wymiana pln na euro w kantorze online – ekspresowa i korzystna transakcja

Polska, pomimo przynależności do UE od maja 2004 roku, po dziś dzień nie spełnia wszelkich wytycznych pozwalających na wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, że jako obywatele państwa członkowskiego Unii Europejskiej regularnie prowadzimy interesy i robimy zakupy w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą w kilka sekund sprawdzić aktualny przelicznik euro na stronach kantorów internetowych, a dodatkowo też w mgnieniu oka wymienić euro na złotówki bez potrzeby wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro online ze względu na niższe spready jest bardziej opłacalna oraz bardziej przystępna, gdyż może zostać zaplanowana w dowolnej godzinie dnia (także w nocy!), a kupno waluty realizowane jest po kursach aktualizowanych na bieżąco, a nie – jak to zazwyczaj ma miejsce w bankach oraz kantorach stacjonarnych – na podstawie uśrednionego kursu z dnia poprzedniego.