Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Poszukujesz mystic topazu? Wejdź na https://www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna szczyci się wielkim uznaniem miłośników biżuterii. Choć z pozoru mogłoby się wydać, że to inny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są skutkiem specjalnej technologii produkcji – naturalny topaz jest w jej toku poddawany działaniu wysokiej temperatury oraz pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Kolory topazu mistycznego

Kolory, które ma topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od metalu, którym jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż topaz ma fioletowy kolor, niebieski z kolei jest skutkiem rozgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Najlepsze skutki daje stosowanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii czy Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich strojów

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Często stosują go więc do produkcji wisiorków, pierścionków i broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda także w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się również różnorodność kolorów, dzięki której prościej możemy wybrać biżuterię do swojego stroju.