Kolczyki kwiatki nałożysz na różne okazje

Kolczyki kwiatki nałożysz na różne okazje

Dalsze informacje o kolczykach kwiatkach

Kwiaty i ogółem świat roślin od dziesiątek lat stanowią jeden z ukochanych motywów używanych przez złotników. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest mnóstwo. Wśród głównych z nich wyliczyć należy z pewnością dużą różnorodność tego typu motywów sprawiającą, że błyskotki z kwiatami zakładają zarówno przez dojrzałe kobiety, jak i dzieci. Nie możemy zapominać także o atrakcyjnym designie, którym nierzadko wyróżniają się kolczyki kwiatuszki oraz inna biżuteria wykorzystująca motywy roślinne – ta wszak bardzo dobrze pasuje zarówno do eleganckich, wyjściowych sukienek, jak i stylizacji casualowych. Jak więc dopasować kolczyki kwiatuszki, żeby dobrze wyglądać?

Kolczyki kwiatki – poprawnie dobierz je do danej okazji

Kolczyki kwiatki mogą być naprawdę efektownym dopełnieniem każdej kreacji – często stają się nawet dominującym jej elementem. Aby tak się jednak stało, trzeba je dobrze dobrać do danej stylizacji. Gdy mówimy o kreacjach wieczorowych lub tych ubieranych na formalne okazje, najodpowiedniejszym dodatkiem do nich okażą się bezsprzecznie kolczyki kwiatuszki ubogacone kamieniami szlachetnymi albo kryształkami Swarovskiego. Kolczyki emaliowane będą zaś wyglądać schludnie przy mniej uroczystych, casualowych stylizacjach. Zwróćmy także uwagę na sposób ich zapięcia – kolczyki inspirowanych światem roślin najczęściej mają sztyfty. Odrębną grupę tworzą kolczyki produkowane z dotychczas nieczęsto wykorzystywanych przez jubilerów surowców, jak przykładowo tworzywa sztuczne, ceramika czy drewno.

Kolczyki kwiatki to nie wszystko. Inne wzory florystyczne

Pozostając wciąż w kręgu kolczyków kwiatuszków, powinno się zaznaczyć, iż kwiaty nie są jedynym motywem roślinny, który zdobył uznanie złotników. Sporym popytem cieszą się też wzory inspirowane sylwetce liści oraz kłączy. Nieco mniej popularne – jakkolwiek możemy natknąć się na nie u jubilerów – to kolczyki z motywami owoców bądź całych roślinnych sylwetek.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]