Znaki BHP – gdzie się je wykorzystuje?

Znaki BHP – gdzie się je wykorzystuje?

Potrzebujesz znaków BHP? Sprawdź www.poniedzialek.pl/znak-BHP-tablice-naklejki.

W Polsce obowiązują niezwykle precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie daje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń spada do minimum. Obecnie kodeks BHP zwraca uwagę na konieczność prawidłowego oznaczania budynków. Tak więc dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle istotna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je dostrzec?

Na ten moment znaki BHP umieszczane są na różnego rodzaju budynkach. Chodzi na przykład o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak także szkoły czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy , które dotyczą postępowania w momencie pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się wielkim znaczeniem zalicza się również instrukcje mówiące metodach postępowania z odpadami , które mają charakter medyczny, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie należy przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma prawidłowe oznaczenie trasy ewakuacyjnej. To ona jest stosowana w momencie, kiedy w budynku pojawi się jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można także zobaczyć na najróżniejszych maszynach, które awaria wyłączyła z użycia – odnosi się to na przykład wind. Znaki BHP szeroko stosowane są również w zakładach przemysłowych. Stosuje siętam szereg znaków ostrzegawczych , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są produkowane?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze wykonywane z materiału trwałego, który bardzo dobrze znosi niekorzystne warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być umieszczane nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie tracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co najważniejsze – będzie można odczytać to, co się na nich znajduje. W wielu wypadkach powlekane są także warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one widoczne także po zapadnięciu zmroku. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie nastręcza niewielkich choćby trudności. Świetnie upora się z tym każdy.

Dane:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]