Co komunikują tabliczki informacyjne

Co komunikują tabliczki informacyjne

Jeśli potrzebujesz tabliczek informacyjnych, koniecznie wejdź na https://www.poniedzialek.pl/.

Tabliczki informacyjne są niezwykle istotne w przestrzeni miejskiej oraz wewnątrz pomieszczeń. Na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak sprawiają one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a nieruchomości są bezpieczniejsze. Przekonajmy się więc jakiego rodzaju tabliczki informacyjne wyróżniamy oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – również wewnątrz budynków

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które usytuowano na nieruchomościach, takich jak bloki, obiekty użyteczności publicznej, przedszkola, biura. Sprawiają, że z łatwością dotrzemy na miejsce. Należy jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na elewacjach nieruchomości, ponieważ bardzo często można je także dostrzec w pomieszczeniach. To bardzo duża grupa znaków, które z reguły służą bezpieczeństwu i sygnalizują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają znalezienie właściwego biura lub pracownika w wielkich wieżowcach – w urzędach w hallu znajdują się tabliczki z nazwami departamentów. Dzięki temu bez problemu wyszukamy przykładowo referat obsługi klienta czy wydział księgowy. Równie znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które zlokalizowane są przy wejściu do biura. Nie zapominajmy, że istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wyodrębniają strefy służbowe

Tabliczki informacyjne są przecież narzucane przez odpowiednie ustawy, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Informują gdzie są drogi bezpieczeństwa, wskazują strefy dla niepełnosprawnych, informują o istotnych telefonach alarmowych. Zakłady pracy mają obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, istnieją również pracownicy ds. BHP, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z wytrzymałych komponentów (takich jak aluminium), niejednokrotnie posiadają właściwości fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Dane:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]