Podstawowe informacje o działaniu i zastosowaniu motoreduktorów

Podstawowe informacje o działaniu i zastosowaniu motoreduktorów

Potrzebujesz zamówić motoreduktory? Koniecznie odwiedź ten adres.

Motoreduktor to ogólnie mówiąc zintegrowany układ napędowy skonstruowany głównie z silnika elektrycznego i przekładni. Jak działają motoreduktory i gdzie się ich używa? O tym przeczytasz poniżej.

Motoreduktory kupisz wprost z katalogu producenta

Motoreduktory pomagają skuteczniej wykorzystać silniki elektryczne jako napęd w najróżniejszych funkcjach w przemyśle. Przy użyciu przekładni redukującej, ogromna prędkość obrotowa silnika zostaje zmniejszona nawet kilkusetkrotnie, przy równoczesnym proporcjonalnym nasileniu jego momentu obrotowego. Naturalnie sprawność przekładni z żadnym układzie nie jest 100%, więc zawsze występuje nieduża dysproporcja między mocą wyjściową i wejściową motoreduktora. W skład zintegrowanego zestawu jakim jest motoreduktor często wchodzą również inne części jak hamulce czy sprzęgła. Największą zaletą motoreduktorów jest to, iż są to gotowe układy, które da się bez problemu wybrać z katalogu producenta tak, by ich parametry perfekcyjnie pasowały do potrzeb budowanego projektu. Inżynierzy nie tracą dzięki temu tygodni, a niekiedy miesięcy, na pracochłonne obliczenia i testy różnych zestawów części. Zależnie od konstrukcji oraz rodzaju przekładni, motoreduktor może być dedykowany do znacznych, umiarkowanych albo lekkich obciążeń, a także do krótkiego bądź długiego okresu pracy.

Motoreduktor, w którym użyto przekładnię kilkustopniową, pozwala uzyskać niesłychanie wysoki zakres przełożeń, wynoszący nawet do kilku tysięcy.

Motoreduktory – wykorzystywane w każdej gałęzi gospodarki

Mimo, że motoreduktory mogą być składane w oparciu o różne rodzaje silników (BLDC, DC, AC czy bocznikowych), dzieli się je ze względu na rodzaj przekładni umieszczonej na ostatnim stopniu przełożenia. Wyróżnia się zatem następujące motoreduktory:
– motoreduktory płaskie oraz walcowe (z przekładnią walcową),
– motoreduktory stożkowe (z przekładnią stożkową),
– motoreduktory ślimakowe (posiadające przekładnię ślimakową),
– motoreduktory planetarne (wykorzystujące przekładnię planetarną).

Nie ma na pewno takiego obszaru gospodarki, w którym nie można by wykorzystać motoreduktora jako napędu. Czy to przemysł, logistyka czy produkcja żywności, motoreduktory wprawiają w ruch najróżniejsze automaty, jak m.in linie bagażowe na lotniskach, schody ruchome, kolejki w parku rozrywki albo wertykulatory. Ogromne spektrum typów użytych w nich silników i przekładni, ich mocy i wielkości spowodowała, że liczbę realnych kombinacji, które teraz oferują najpopularniejsi producenci motoreduktorów, można wyrażać już nie w setkach, ale wręcz w milionach.

Dane:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]