Nowoczesna telewizja – wzmacniacz szerokopasmowy

Nowoczesna telewizja – wzmacniacz szerokopasmowy

Jeśli chcesz zamówić wzmacniacz szerokopasmowy, skieruj się tu

Wzmacniacz szerokopasmowy to wielofunkcyjny sprzęt używany przez operatorów telewizji kablowych. Zostało ono zaprojektowane w celu spotęgowania i ustabilizowania mocy sygnałów biegnących do poszczególnych odbiorców. W którym miejscu umieszcza się wzmacniasz szerokopasmowy i jakie są jego właściwości?

Wzmacniacz szerokopasmowy – ogranicza nieprawidłowości

Wzmacniacze szerokopasmowe funkcjonują z reguły w paśmie 50 Hz – 1 GHz. Świetnie niwelują różne zakłócenia emitowane najczęściej przez usługi internetowe i pozwalają na transmisję kanałem zwrotnym. Z reguły umieszczone są w blokach, gdzie mieszkają klienci. Sprzęty tego typu zasilane są lokalnie lub zdalnie, co sprawia, że wzmacniacz szerokopasmowy może być zlokalizowany wszędzie. Sygnał kierowany do odbiorników jest znakomity, a konfiguracja sprzętu przystępna. Urządzenia te cechują się wysokim poziomem wyjściowym – oscylującym od 123dBuV. Poziom może być różny, w zależności od stosowanego urządzenia.

Wzmacniacz szerokopasmowy – powszechnie stosowany

Obsługa sprzętu wzmacniającego sygnał nie sprawia problemów. Odbywa się to za pomocą modułów WHX-823 lub wkładek JXP. Do większości modeli zaimplementowano także specjalistyczne zabezpieczenie przed wzrostem napięcia, dzięki czemu są bardzo funkcjonalne. Niektóre z nich mają wbudowany profesjonalny filtr zakłóceń. Niski koszt inwestycji sprawia, że wzmacniacze szerokopasmowe są szeroko rozpowszechnione i zapewniają abonentom znakomitą moc sygnału w warunkach domowych. Ogromną zaletą jest też energooszczędność na poziomie ok. <6W.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]