Nadajnik optyczny do transmisji danych

Nadajnik optyczny do transmisji danych

Znajdź nadajnik optyczny

Z uwagi na fakt, że niemal wszyscy korzystamy z sieci kablowych, muszą one w dzisiejszych czasach okazać się bardzo bezpieczne. Nie może więc zaskakiwać, że podzespoły wykorzystywane przez ekipy monterskie są najwyższej klasy – tylko tak możliwe będzie wykonanie absolutnie bezawaryjnej sieci. Najważniejszymi elementami są oczywiście kable, lecz – jak nietrudno się domyślić – bez pozostałych elementów prawidłowe działanie sieci nie będzie osiągalne. Innymi ważnymi elementami sieci telekomunikacyjnej są m. in. nadajniki optyczne, bo generują wiązki światła przekazywane potem za pomocą światłowodów.

Nadajnik optyczny w instalacjach

Jak przed momentem wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej sieci optycznej. Jest on trzecim elementem konstrukcji po źródle informacji oraz koderze. Przygotowane dane są tak przekazywane kablami, a następnie transformowane przez detektor, żeby trafić do ostatecznego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje światło, które charakteryzuje się niewielkim zniekształceniem danych oraz niezawodnością – dlatego prawie całkowicie wyparł już starsze rozwiązania.

Gdzie kupić nadajnik optyczny?

By sieć była wydajna i niezawodna, do jej wykonania trzeba zastosować jedynie części najwyższej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną rolę musi funkcjonować w każdych sytuacjach – z tego względu o tym, gdzie go kupić należy pomyśleć już podczas planowania sieci. Przedsiębiorstwom parającym się fachowym montażem instalacji zaleca się wybór jedynie sprawdzonych sprzedawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych od producenta, bowiem ci sprzedawane przez nich nadajniki obejmują możliwością reklamacji, zaś w razie problemów w czasie montażu – gwarantują specjalistyczne doradztwo klientom z całego kraju.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]