Multiswitch kaskadowy – niezbędny w każdej sieci

Multiswitch kaskadowy – niezbędny w każdej sieci

Jeśli chcesz zamówić multiswitch kaskadowy, odwiedź tę stronę.

Instalacje komputerowe obecne są prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy określona sieć jest funkcjonalna, decyduje wiele cech. Musi oczywiście być solidna oraz zapewniać wysoką czytelność transmitowanych danych, ale tak samo ważna będzie opcja łatwego jej powiększenia. Wykonanie kolejnych połączeń nie powinno wiązać się z potrzebą wykonywania skomplikowanych prac – przez to wszyscy odbiorcy nie byliby w stanie przecież przez określony czas uzyskać dostępu do usług. Szczęśliwie dostępne są technologie, przez które skalowanie sieci okaże się szybkie i nieuciążliwe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna wymagane jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – jak działa?

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie poszerzenie instalacji. Jest to boks z umieszczonymi na bokach gniazdami oraz wyjściami, do których podłączane są przewody. Jeżeli niezbędne będzie poszerzenie instalacji – między innymi wówczas, gdy kolejny abonent wykupił usługę – musimy tylko podłączyć kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze ilości wyjść dla abonentów – najprostsze moduły tego typu posiadają osiem gniazd, ale u dostawców dostępne są także multiswitche kaskadowe z 16, 24 oraz 32 wyjściami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza okazuje się oczywiście liczba wtyczek – dla niezbyt dużych budynków może wynosić 8, lecz w większych blokach trzeba rzecz jasna zastosować urządzenia o większej liczbie wejść. Bardzo ważna jest także separacja pomiędzy gniazdami a złączami – w ogromnym stopniu rzutuje ona na jakość sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie trzydzieści decybeli. Jest to istotne w szczególności w sieciach telewizyjnych niektórych operatorów cyfrowych.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]